Działka budowlana / 0% prowizji / Nie CPK

769 000 zł

Szczegóły oferty

Na sprzedaż działka budowlana w Mszana przy ulicy Sportowej. Województwo śląskie, powiat wodzisławski, gmina Mszana.
Działka ma powierzchnię 9 605,48m2.

Identyfikator działki: 241509_2.0002.2109
Geoportal – http://bitly.pl/Z855w
Planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Mszana – http://bitly.pl/5zn4f
Google maps street view – http://bitly.pl/w5QyF

Ceny:
Działka numer 1 – 123 200 zł
Działka numer 2 – 134 400 zł
Działka numer 3 – 134 400 zł
Działka numer 4 – 120 000 zł
Działka numer 5 – 112 000 zł
Działka numer 6 – 112 000 zł

Nieruchomość ta ma szczególne znaczenie ze względu na decyzję Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) o wyborze wariantu inwestorskiego. Konferencja, która odbyła się 22 marca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, potwierdziła, że linia kolejowa CPK Katowice-Ostrawa będzie przebiegać wzdłuż autostrady A1 do Mszany. Obecni na niej wojewoda Jarosław Wieczorek, wiceminister Marcin Horała oraz Maciej Pańczak (koordynator ds. odcinka Katowice-Ostrawa) opowiedzieli o pracach projektowych oraz ostatecznym kształcie tzw. „szprychy” CPK z Katowic do Ostrawy.
Prace nad studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym (STEŚ) dla odcinka „szprychy” nr 7 Katowice – Ostrawa rozpoczęły się w lipcu 2021 roku. Z kolei już od 2020 roku w wyniku wywiadów środowiskowych oraz spotkań z samorządami i mieszkańcami zebrano 160 tys. uwag i wniosków, które posłużyły do opracowania Strategicznego Studium Lokalizacyjnego w którym zaproponowano pierwsze warianty przebiegu szprychy nr 7.
Przeprowadzona analiza wskazała, iż najkorzystniejszą opcją budowy linii kolejowej na odcinku Katowice – granica państwa – Ostrawa jest realizacja wariantu W72. Kolej Dużych Prędkości ma przebiegać przez Żory, a także gminy Świerklany, Godów, Mszana.

Wariant W72 przewiduje lokalizację w Mszanie dworca kolejowego dla Kolei Dużych Prędkości za ogródkami działkowymi na ul. Wolności (będzie to pierwszy przystanek po polskiej stronie granicy dla pociągów jadących z Czech) oraz przystanku kolejowego w okolicach ul. Szybowej. W Połomi W72 przecina autostradę, co oznacza częściową zmianę układu komunikacyjnego w centrum sołectwa.
Jak przekonywał wiceminister M. Horała, wariant, który został wybrany jako wariant inwestorski to ten, który przewiduje najmniej wywłaszczeń, zmian w terenie. – Inwestycje celu publicznego wymagają wywłaszczenia, ale będzie to wywłaszczenie za godziwym odszkodowaniem – zapewnił. Na terenie gminy Mszana wewnątrz linii rozgraniczających znajduje się ok. 70 budynków.

Działka posiada bezpośredni wjazd z drogi, co zapewnia łatwy dostęp. W bliskim sąsiedztwie znajduje się boisko piłkarskie LKS Start Mszana oraz szkoła podstawowa, co stanowi dogodne warunki rekreacyjne i edukacyjne dla przyszłych mieszkańców.

Należy podkreślić, że nieruchomość ta znajduje się w dużej odległości od planowanej nowej linii kolejowej dużych prędkości, co zapewnia ciszę i spokój w jej otoczeniu.

Plan zagospodarowania przestrzennego sołectwa Mszana UCHWAŁA NR XXVIII/26/2013 RADY GMINY MSZANA
1) przeznaczenie:
a) zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna;
b) zabudowa usługowa – usługi nieuciążliwe z wykluczeniem usług związanych ze składowaniem i przetwarzaniem odpadów, handlu hurtowego i myjni samochodowych

Zapraszamy na prezentację
Michał Szkudlarek – 784 500 655
Numer zawodowej licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami – 1589

  • ID: 980147
  • Opublikowano: 24 maja 2024
  • Aktualizacja: 24 maja 2024
  • Wyświetleń: 55